Jste bezpečný dopravce? (o všech školeních)

 

Pozor na klamavé nabídky On line!

V poslední době se množí nabídky na tzv. ON LINE školení řidičů, zejména  těch, kteří řídí služební nebo své motorové vozidlo na základě pracovně právního vztahu. Tuto formu pokládáme za zcela nelegitimní:

Povinností dopravce je mimo jiné mít vypracován pro zabezpečování svých dopravních potřeb vlastní Dopravně provozní řád - viz nařízení vlády 168/2002.

Součástí všech školení všech skupin řidičů je mimo jiné také  stálé a pravidelné seznamování se s konkrétními podmínkami , které jejich zaměstnavatel pro provozování dopravy dopravními prostředky stanovil a průběžně obměňuje, a také poradny a diskuse s pohovory, zaměřené na konkrétní rizika , která v dané organizaci byla vytypována  v celé oblasti bezpečné práce v dopravě.

Nic z těchto podmínek tzv on line školení nezabezpečí, a proto také v případě události, jejíž vyšetření vyžaduje dokladovat plnění zákonných povinností dopravcem, nemůže být taková forma uznána jako validní.

Jedná se pouze o reklamní a dumpingovou metodu konkrétních autoškol, která ve skutečnosti jejich klienty ohrožuje, a nijak nezabezpečí- pokud ovšem klient hledá nejlevnější a nejjednodušší formální splnění závazku, nalezl zřejmě správné partnery.

Proto upozorňujeme dopravce: opatrně při výběru  školicích organizací a nabízených forem. i zde bude obvykle platit, že nejlevnější je také nejhorší.